Almanya Hakkında bilgiler

EFSANE GENC

Özel Üye
Katılım
14 Haz 2020
Mesajlar
1,876
Reaksiyon puanı
57
Puanları
48
Yaş
35
Şube
Kayseri / Develi
Web sitesi
forumelele.com
Almanya
DE.svg

Genel Bilgiler

Başkenti Berlin olan ve yaklaşık 82 milyon nüfusa sahiplik yapan Almanya tüm dünyada dev sanayisi ile bilinmekle birlikte dünyanın en önemli ekonomik güçlerindendir. Turistik açıdan farklı tarihi yapıları ile görülmesi gereken ülkeler arasındadır. Genç nüfusun azınlıkta olduğu Almanya’da resmi dil Almanca iken Para Birimi olarak Euro kullanılır. Türkiye’ye uçak ile uzaklığı 3 saattir. Yerel saati Türkiye saatine göre 1 saat daha geridir. Almanya vize isteyen ülkeler arasındadır, gitmeden önce vize başvurunuzu yapmış ve Almanya’ya vize almış olmanız gerekmektedir.


Lokasyon / Konum


Avrupa’nın ortasında bulunan Almanya Federal Cumhuriyeti, kuzeyde Danimarka, batıda Hollanda, Belçika, Lüksemburg ve Fransa, güneyde İsviçre ve Avusturya, doğuda da Çek Cumhuriyeti ve Polonya buna benzer dokuz ülke ile komşudur.


En Çok Ziyaret Alan Şehirleri


Berlin, Köln, Frankfurt, Münih, Stuttgart, Hamburg…

İklim / Hava Durumu

Almanya’nın iklimi Türkiye’nin karasal iklimine benzemektedir. Yazlar iç bölgelerde nemli ama yer yer serin geçmekle birlikte kışın havalar soğuktur mevsim normallerinde. Mevsimler arsında çok uç bir değişiklik yani ani don veya ani sıcaklık artışı olmamaktadır. Bu yüzdendir ki hangi mevsimde gideceksiniz ona göre giyim/kıyafetler getirmeniz gerekir.

Ne Zaman Gidilir

Genel olarak serin ve yağmurlu olduğundan Almanya’daki bir gezi için en ideal aylar bahar ve yaz aylarıdır.

Ülke Mutfağı / Ne Yenir Ne İçilir

Alman mutfağı bölgelerine göre çeşitlilik gösterir. Domuz eti, sığır eti ve kümes hayvanlarının eti ile yapılan yemek çeşitleri burada tüketilen yemeklerin önde gelenleridir. En çok tüketilen sebzeler arasında patates, lahana, havuç, salgam, ıspanak ve fasulye yer alır. Tahıllı yiyecekler, bal ya da reçelli ekmekler de Alman halkının başlıca kahvaltı öğünleridir.

 

Cansu

Administrator
Yönetici
Administrator
Katılım
5 Eyl 2015
Mesajlar
108,102
Reaksiyon puanı
22,561
Puanları
113
Yaş
49
Emeğine sağlık ali konu için Teşekkür ederim ..
 

Lady Nur

ForumElele Ustası
Üye
Katılım
19 Eki 2015
Mesajlar
37,057
Reaksiyon puanı
4,017
Puanları
113
Emeğinize Sağlık Ali paylaşım için Teşekkür ederim..
 

DeLaL.33

ForumElele Ustası
Üye
Katılım
20 Tem 2019
Mesajlar
23,014
Reaksiyon puanı
2,808
Puanları
113
Yaş
49
Emeğinize Sağlık Ali paylaşım için Teşekkür ederim..
 
Üst