Eğitici HikayeLer- Kırlangıçın hikayesi - C¤KardeLen_eyLüLC¤

C¤KARDELENC¤ 25 Temmuz 2017

1. C¤KARDELENC¤

C¤KARDELENC¤ Özel Üye

Alınan Beğeniler:
    10,324
    Kırlangıç'ın hikayesi

Kırlangıcın biri birgün bi adama aşık olmuş.Hergün pencerenin önüne gelir onu izlermiş.

Birgün bütün cesaretini toplamış ve adama hey adam ben seni seviyorum uzun zamandır, seni izliyorum, demiş. Adam, "Saçmalama sen bir kuşsun ben ise bir insan durduk yere sende nereden çıktın?" diye bunu içeri almamış, pencerenin önünden kovalamış. Kırlangıç yine gelmiş,
    "Tamam seni hiç rahatsız etmicem, demiş sadece çok iyi dost olalım." Adam yine kabul etmemiş ve kovalamış. Kırlangıç tekrar gelmiş, "bak demiş, hava çok soğuk seninle çok iyi arkadaş olalım, beni içeri al soğukta donacağım. Sıcak ülkelere göç etmek zorunda kalacağım, lütfen beni içeri al." demiş. Adam yine almamış.

Kırlangıç çok üzgün bir şekilde başını önüne eğmiş ve gitmiş. Aradan çok zaman geçmiş, adam pişman olmuş. Yaz gelmiş, diğer kırlangıçlara sormaya başlamış; ama gören olmamış. Sonunda danışma ve bilgi almak için bilge bir kişiye gitmiş, olaları anlatmış. Bilge kişi demişki: "Kırlangıçların bütün ömrü altı aydır. Hayatta bazı fırsatlar vardır sadece birkez elinize geçer; değerlendiremezseniz uçup gider.

Hayatta bazı insanlar vardır, sadece bir kez karşınıza çıkar; değerini bilmezseniz kaçıp gider ve asla geri gelmez. Dikkatli olun, farkında olun. Bir düşün bakalım acaba sen farkında olmadan bugüne kadar kaç kırlangıç kovaladın." __ ALıntı...

C¤KardeLen_eyLüLC¤

DRAGON, mahser34 ve TAMER*39 bunu beğendi.
  2. Cansu

Cansu Administrator Site Yetkilisi Administrator

Alınan Beğeniler:
    15,467
    Emeğine Sağlık eylül Paylaşım İçin Teşekkür Ederiz

3. GüL.*

GüL.* Administrator Site Yetkilisi Administrator

Alınan Beğeniler:
    10,262
    Eylül__Emeginize saglik paylaşım için teşekkürler.....

4. ELFIDA

ELFIDA Administrator Site Yetkilisi Administrator

Alınan Beğeniler:
    7,425
    emeklerine yüregine sağlık Eylül her zamanki gibi harika bir hikaye sunmuşsun bizlere paylaşım adına teşekkürler...

5. mahser34

mahser34 Administrator Site Yetkilisi Administrator

Alınan Beğeniler:
    9,403

Bu Sayfayı Paylaş